Hakkımızda

1950 lerde, küçük bir şahıs şirketi olarak sektöre adım atmış ve 1989 yılında mevcut yönetimimiz tarafından bugünkü unvanını almış olan Tempa Pano‘ nun asıl amacı; Alçak gerilim ve dağıtım panoları üretmektir. İkinci nesil tarafından başta küçük bir atölyede sektöre adım atan ve 1995 yılında Gebze’de 7,500 m² lik bir tesiste konumlandırdığımız firmamız, Türkiye’nin pano sektöründe en büyük üreticisi ve ihracatçısı konumuna gelmiştir.

Günümüzde, Kocaeli’de ki Dilovası Makine Organize Sanayi Bölgesinde, 21.000 m²’lik alana sahip tesisimiz; Çevreye dost, yeni ve modern üretim hatları ile kapasitesini artırarak, gelişmekte olan sektörlerin, pano ile ilgili ihtiyaçlarına profesyonel çözümler üretmektedir.  Uluslararası standartları gözeterek, üretimini kaliteli ve hızlı şekilde sürdürmeyi amaç edinen firmamızın müşterilerine karşı asıl gayesi; Tedarikçiden daha çok başarılı bir çözüm ortağı olabilmektir.

Alçak gerilim ve dağıtım panoları ile ilgili her türlü gereksinim için geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız; Mühendislik tabanlı ve müşteri odaklı, standart ve özel tasarlanmış kabin ve panoların üretimi yapmaktadır. Bu kapsamda, ürün yelpazemizde yer alan ürünlerimizin bazıları aşağıda belirtilmiştir:

  • Duvar Tip Panolar
  • Dikili Tip Panolar
  • Paslanmaz Panolar
  • Ex proof Panolar
  • EMC Panolar
  • Elektronik Sistem Kabinleri
  • Konsol Sistemleri
  • Bara ve Kompakt Bara Dağıtım Sistemleri
  • Pano Tipi Klima Üretimi
  • Özel Üretim Panolar

 

Koşulsuz Müşteri Memnuniyetini artırmak adına; Hızlı ve kaliteli servis için satış noktalarının yeterli olması gerektiğine inanan firmamızın, Ankara, İzmir ve Bursa ‘da, tam donanımlı Satış Sorumluları ve stoklu hizmet verebilen Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır.

Türkiye’de ilk pano ihracatını 1998 yılında Avrupa’ya yapan Tempa Pano, yurt dışında da oldukça iyi bilinen bir marka haline gelmiştir. Yurtdışındaki yayılım faaliyetlerine; 2000 yılında İngiltere’de kurulan şubemiz Tempa Pano UK ile başlayan firmamız, akabinde Fransa’da  Tempa France ve Romanya’da RTS Electro ile Tempa markasını, kendi şirketleri ile satmaya devam etmektedir.

Firmamız, Avrupa’ da ki satış ofislerinin yanı sıra Batı Avrupa Ülkeleri ağırlıkta olmak üzere, dünyanın pek çok noktasına direkt satış yapmaktadır. Hali hazırda, Fas, Mısır, Kenya, Lübnan, Yunanistan, İspanya, Irak, Suudi Arabistan, Malezya ve Kazakistan’da, yetkili satış noktaları üzerinden satış yapan Tempa Pano, yeni alınan UL Sertifikası ile Amerika Pazarında da başarılı ihracat politikasını devam ettirmeyi planlamaktadır.